اخبار

Google Map با هوش مصنوعی جزئیات مسیر را بیش از همیشه در اختیار شما قرار می دهد

Google Map با هوش مصنوعی جزئیات مسیر را بیش از همیشه در اختیار شما قرار می دهد

اوایل سال جاری، گوگل یک ویژگی جدید «نمای غوطه‌ور» را برای Google Maps اعلام کرد. با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، این ابزار تصاویر مسطح می گیرد و تصاویر سه بعدی از مکان های دیدنی، رستوران ها و ساختمان های خاص می سازد. این به کاربران ایده بهتری از آنچه در آن مکان انتظار دارند می دهد. و اکنون این نمای در حال راه اندازی است و باید به زودی در دسترس کاربران قرار گیرد.

از این هفته، نماهای سه بعدی جدید از 15 شهر برای رانندگی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در دسترس خواهد بود و به کاربران اجازه می‌دهد با نگاهی جدید به راهنمای گام به گام آماده شوند. به جای نمای ماهواره ای سنتی یا نمای خیابان گوگل، اکنون ترکیبی از این دو به شکل یک تصویر سه بعدی وجود دارد که کل مسیر را نشان می دهد. شهرهای شامل آمستردام، بارسلونا، دوبلین، فلورانس، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس، میامی، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو، سن خوزه، سیاتل، توکیو و ونیز هستند.

googlemapsimmersive

اگر می‌خواهید از قبل برنامه‌ریزی کنید، یک نوار لغزنده برای مشاهده مسیر در زمان‌های مختلف روز و با توجه به آب‌وهوای پیش‌بینی‌شده وجود دارد – همه این‌ها با هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شوند. این ویژگی تا حدودی شبیه به نمای خیابان گوگل است، اما از آنجایی که بر اساس ترکیبی از چندین نوع مختلف عکس است، نمای جدید جدیدتر و قابل تنظیم تر است. Google همچنین برخی از ویژگی‌ها را اضافه می‌کند تا به Maps کمک کند تا بیشتر شبیه به یک جستجوی عمومی عمل کند. اکنون، به جای جستجوی مکان یا آدرسی خاص در Maps، کاربران می‌توانند عبارت‌های جستجوی عمومی‌تری مانند «چیزهای هنری نزدیک» یا «کافی‌شاپ‌هایی با لاته‌آرت در نزدیکی» را امتحان کنند. اولی جاذبه‌های محلی طبقه‌بندی‌شده در چرخ فلک قابل پیمایش را نشان می‌دهد و دومی در واقع عکس‌های آپلود شده توسط کاربر را برای یافتن آن نوع چیزها جستجو می‌کند و نشان می‌دهد که آن عکس‌ها به عنوان پین روی نقشه کجا گرفته شده‌اند.

برای استفاده از این ویژگی، به برنامه Google Maps در اندروید یا iOS بروید، مکانی را در یکی از شهرهای موجود بکشید و روی دکمه «نمای همه جانبه» کلیک کنید تا راه‌اندازی شود. علاوه بر این، جستجوی واقعیت افزوده “Lens in Maps” در بیش از 50 شهر جدید در دسترس است. با استفاده از این ویژگی (که قبلاً در قالب محدودتری در دسترس بود و «جستجو با نمایش زنده» نام داشت)، می‌توانید با ضربه زدن روی نماد لنز در نوار جستجو و بلند کردن تلفن خود برای نگاه کردن به اطراف، به سرعت به محیط اطراف خود نگاه کنید. اگر در یک مکان پشتیبانی شده هستید، دستگاه های خودپرداز، ایستگاه های اتوبوس یا قطار، فروشگاه ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و موارد دیگر را خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *