اخبار

اپرا از مرورگر جدید «اپرا وان» رونمایی کرد

12 Copy 1

تاریخ 25 آوریل 2023 در کشور اسلو، نروژ شرکت Opera امروز Opera One را رونمایی می کند. Opera One نسخه دسترسی اولیه یک مرورگر کاملاً بازطراحی شده است که قرار است در اواخر سال جاری جایگزین مرورگر پرچمدار Opera برای Windows، MacOS و Linux شود.

همچنین به گونه ای طراحی شده است که ظاهری تمیزتر با فضای باز فراوان برای ویژگی ها و برنامه های افزودنی مولد هوش مصنوعی در نوار کناری و نوار آدرس آن داشته باشد.

مرورگر این قابلیت را دارد که وب‌سایت‌هایی را که افراد بر اساس محتوایشان باز می‌کنند به‌طور خودکار و مستقیم گروه‌بندی کند. به عنوان مثال، تمام صفحات دارای منوها و جزئیات رستوران را در یک تب باز می کند، و همه برگه های Google Docs را در تب دیگر باز می کند.

Opera One نسخه دسترسی اولیه یک مرورگر کاملاً بازطراحی شده است که قرار است در اواخر سال جاری جایگزین مرورگر پرچمدار Opera برای Windows، MacOS و Linux شود.

مدیر محصول اپرا، جوآنا چایکا، گفت: “اپرا به طور فعال برنامه هوش مصنوعی خود را به AIGC در مرورگر برای اخبار و محصولات بازی خود از طریق راه حل ها و مشارکت های جدید و موجود گسترش می دهد.” این شرکت همچنین گفت که قصد دارد در آینده ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را که بر روی مدل مبتنی بر GPT آن اجرا می‌شود، معرفی کند.

با توجه به محبوبیت هوش مصنوعی مولد، این احتمال وجود دارد که مرورگرهای بیشتری از این روش پیروی کنند و نوعی از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را در خود جای دهند. Brave اخیراً یک ویژگی خلاصه‌سازی را در موتور جستجوی خود معرفی کرده است و در حال حاضر در حال آزمایش یک ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی در مرورگر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *