اخبار

پیشی گرفتن مرورگر Edge از Safari

1 Copy

در حالی که به نظر می رسید هیچ کس به اینترنت اکسپلورر اهمیت نمی دهد، مایکروسافت به درستی تکالیف خود را انجام داده زیرا مرورگر Edge آن از Safari پیشی گرفته و به دومین مرورگر محبوب دسکتاپ تبدیل شده است.

داده های Statcounter نشان می دهد که چگونه مایکروسافت اج در مقایسه با سافاری از مارس 2021 به آرامی در حال رشد بوده است در حالی که Google Chrome با بیش از 66 درصد کاربران محبوب ترین مرورگر دسکتاپ باقی مانده است.

اکنون سه مرورگر محبوب دسکتاپ چگونه به نظر می رسند:

گوگل کروم: 66.64%
مایکروسافت اج: 10.07 درصد
سافاری: 9.61%

مرورگر Edge آن از Safari پیشی گرفته و به دومین مرورگر محبوب دسکتاپ تبدیل شده است.


داده های تجزیه و تحلیل وب StatCounter نشان می دهد کاربران سافاری از مارس 2021 به مارس 2022 کاهش یافته اند، اگرچه اپل بیش از هر زمان دیگری مک می فروشد .یکی از دلایل می‌تواند طراحی مجدد سافاری باشد که در WWDC 2021 معرفی شد.
سایر مرورگرها حدود 2.5 درصد از کاربران و Opera 2.44 درصد از کل کاربران مرورگر دسکتاپ را به خود اختصاص داده اند.
به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز 11، محبوبیت Edge در ماه های اخیر افزایش یافته است و سافاری 10.38 درصد از بازار را اشغال کرد که نشان دهنده کاهش تدریجی محبوبیت در 14 ماه گذشته است.
اما در موبایل این قضیه برعکس است و بر اساس تجزیه و تحلیل StatCounter، مرورگر Edge حتی در شش مرورگر برتر موبایل قرار ندارد، در حالی که کروم با 62.87 درصد در رتبه اول و سافاری در آیفون و آیپد با 25.35 درصد در رتبه دوم قرار دارند. در جایگاه سوم با اختلاف زیاد اینترنت سامسونگ با سهم 4.9 درصدی قرار دارد.


بنابراین اگر به آمار کلی رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های تلفن همراه نگاه کنید، کروم با 64.36 درصد، سافاری با 19.13 درصد در جایگاه دوم و Edge با 4.07 درصد از کل سهم بازار تنها سوم هستند. فایرفاکس، اینترنت سامسونگ و اپرا به ترتیب با 3.41 درصد، 2.84 درصد و 2.07 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *