اخبار

Nostr چیست و چرا جک دورسی به آن علاقه زیادی دارد؟

1 Copy 1

در دسامبر 2022، دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر، در توییتی اعلام کرد که 14 بیت کوین یعنی کمی بیش از یک چهارم میلیون دلار به بنیانگذار ناشناس Nostr، که با نام مستعار @fiatjaf است، اهدا کرده است.

به طور خلاصه، Nostr قرار است یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز معتبر تبدیل شود که می تواند به همان شیوه ای که فیس بوک جایگزین MySpace کرد، جای توییتر را بگیرد. این به خودی خود بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته نشده است، اما اکثر پیاده سازی های Nostr از پرداخت های بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی می کند.

ادوارد اسنودن، افشاگر آژانس امنیت ملی ، مدعی شد که Nostr می تواند جایگزین توییتر و اینستاگرام شود. او همچنین بر ارزش رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز برای مبارزه با سانسور تاکید کرد. اسنودن مدعی شد که دولت بر رسانه‌های اجتماعی متمرکز و متعلق به شرکت‌ها فشار آورده است تا سخنان کاربران را محدود کند.

نام Nostr یک کلمه اسپانیایی به معنای "مال ما" است. Nostr می گوید پیدا کردن افراد در رسانه های اجتماعی را آسان می کند.

نام Nostr یک کلمه اسپانیایی به معنای “مال ما” است. Nostr می گوید پیدا کردن افراد در رسانه های اجتماعی را آسان می کند. از پذیرندگان اولیه Nostr می توان به جک دورسی، ویتالیک بوترین، ادوارد اسنودن و سناتور سینتیا لومیس که طرفدار رمزارزها بود اشاره کرد .

به طور خلاصه، Nostr یک پروتکل بسیار ساده است که زیربنای استفاده های جدید از رسانه های اجتماعی است .
آیا می تواند جایگزین توییتر شود؟ آیا واقعاً یک پروژه بیت کوین است یا فقط چیزی است که بیت کوین داران را به دلیل تمایل آنها به موارد استفاده از بیت کوین هیجان زده می کند؟ فقط زمان می تواند بگوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *