بازی

ابر کامپیوتر اپل، اجرای بازی های ویندوز به مک را آسان تر می کند

News 1

اپل از کامپیوتر جدیدی رونمایی کرده که جوری طراحی شده است تا توسعه‌دهندگان را راحت‌تر و سریع‌تر بازی‌های رایانه شخصی خود را به macOS بیاورند. این غول فناوری این هفته در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی خود (WWDC) از Game Porting Toolkit رونمایی کرد.

اپل می‌گوید که این جعبه ابزار به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا ببینند که بازی آن‌ها چند روز می‌تواند در مک اجرا شود. این کیس همچنین فرآیند تبدیل شیدرها و کدهای گرافیکی بازی را برای استفاده از عملکرد سیلیکونی اپل ساده می‌کند و به طور قابل توجهی کل زمان توسعه را کاهش می دهد. با استفاده از این ابزار، توسعه‌دهندگان می‌توانند یک نسخه اصلاح نشده از یک بازی ویندوز را بر روی مک راه‌اندازی کنند و قبل از انتقال کامل یک بازی، ببینند که چقدر خوب اجرا می‌شود.
Aiswariya Sreenivassan، مدیر پروژه مهندسی پردازنده‌های گرافیکی اپل، در جلسه WWDC گفت:«پورت کردن بازی ویندوز شما به مک اکنون سریعتر از همیشه است. امسال، Game Porting Toolkit یک محیط شبیه‌سازی جدید را برای اجرای بازی‌های ویندوزی موجود و بدون تغییر ارائه می‌دهد و می‌توانید از آن برای درک سریع استفاده از ویژگی‌های گرافیکی و پتانسیل عملکرد بازی خود هنگام اجرا بر روی مک استفاده کنید.
قابل ذکر است، این شبیه‌ساز می‌تواند DirectX12 مایکروسافت را نیز اجرا کند، که سازندگان را قادر می‌سازد تا جلوه‌های گرافیکی را به بازی‌های رایانه شخصی اضافه کنند که این گجت به‌طور بومی برای مک در دسترس نبوده است. در طول این جلسه، اپل توسعه دهندگان بازی ترسناک The Medium را با استفاده از شبیه ساز DirectX12 Window برای اجرای یک فریم از بازی خود را در مک معرفی کرد.
در گذشته، پورت کردن بازی‌های ویندوز به مک برای توسعه‌دهندگان دشوار و زمان‌بر بود، زیرا انجام این کار شامل مراحل دشوار زیادی است. جعبه ابزار جدید اپل به توسعه دهندگان کمک می کند تا نحوه بهینه سازی بازی های خود را در macOS بهتر کنند. ایده پشت این ابزار کاهش قابل توجه زمان و تلاشی است که هنگام انتقال بازی ها، از ویندوز به مک نیاز دارد.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *