اخبار

ایلان ماسک برای رقابت با OpenAI شرکت هوش مصنوعی به نام X.AI تأسیس کرد

1 Copy 7

بر اساس گزارشی که روز جمعه توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، ایلان ماسک در حال آماده شدن برای راه اندازی یک استارت آپ جدید هوش مصنوعی (AI) به نام X.AI است که مستقیماً با OpenAI رقابت خواهد کرد.

این داستان نشان می دهد که ماسک ماه گذشته X.AI را در نوادا ثبت کرده و اجازه فروش 100 میلیون سهم را برای این شرکت خصوصی داده است. طبق پرونده های دولتی ، ماسک تنها مدیر شرکت جدید است. جارد بیرچال، یکی از افراد مورد اعتماد و مدیر دفتر خانواده ماسک، منشی آن است.

پیشتر در همان روز، فایننشال تایمز داستان خود را در مورد قصد ماسک برای راه اندازی یک شرکت جدید هوش مصنوعی منتشر کرد. این داستان ادعا می‌کرد که ماسک در حال جمع‌آوری تیمی از محققان و مهندسان هوش مصنوعی بوده است، با تلاش‌های استخدام به کارمندان شرکت‌های پیشرو هوش مصنوعی مانند DeepMind متعلق به آلفابت.

ایلان ماسک در حال آماده شدن برای راه اندازی یک استارت آپ جدید هوش مصنوعی (AI) به نام X.AI است که مستقیماً با OpenAI رقابت خواهد کرد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، ایلان ماسک با چندین سرمایه گذار در اسپیس ایکس و تسلا در مورد حمایت از استارتاپ جدید هوش مصنوعی خود صحبت کرده است. فردی با آگاهی مستقیم از بحث ها به فایننشال تایمز گفت: “تعدادی از مردم روی آن سرمایه گذاری می کنند… این واقعی است و آنها در مورد آن هیجان زده هستند.”

Business Insider گزارش داد که میلیاردر تسلا تقریباً 10000 واحد پردازش گرافیکی (GPU) را برای پروژه جدید هوش مصنوعی خود خریداری کرده است. شرکت‌های فناوری معمولاً از پردازنده‌های گرافیکی برای رسیدگی به حجم کار محاسباتی مورد نیاز فناوری هوش مصنوعی جدیدتر استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *