اخبار

رونمایی آمازون از هوش مصنوعی Bedrock برای رقابت با OpenAI

2 Copy 2

آمازون از راه اندازی Bedrock، یک سرویس ابری جدید برای پلت فرم خدمات وب آمازون (AWS) خود خبر داده است که هدف آن ارائه ابزارهای هوش مصنوعی قابل تنظیم برای تولید متن و تصاویر به توسعه دهندگان است. این سرویس به مشاغل و توسعه دهندگانی که به دنبال ساخت برنامه های کاربردی با استفاده از مدل های هوش مصنوعی مولد هستند، خدمات ارائه می دهد.

Bedrock به مشتریان AWS این امکان را می‌دهد تا به طیف وسیعی از مدل‌های هوش مصنوعی برای کارهای مختلف مانند نوشتن، ساخت ربات‌های گفتگو، خلاصه کردن متن و طبقه‌بندی تصاویر بر اساس درخواست‌های متنی دسترسی داشته باشند. مجموعه‌ای از مدل‌های پایه، از جمله تایتان آمازون، و همچنین مدل‌هایی از استارت‌آپ‌های مختلف را ارائه می‌دهد.

آمازون برای رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی اعلام کرده است که از ورودی کاربر برای آموزش مدل‌ها استفاده نخواهد کرد. این تضمین می‌کند که کسب‌وکارهایی که داده‌های حساس را وارد می‌کنند می‌توانند حریم خصوصی داده‌های خود را در حین استفاده از خدمات Bedrock حفظ کنند. تمرکز این شرکت بر ارائه انواع مدل‌های هوش مصنوعی با هدف ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر مشتریان در انتخاب ابزار مناسب برای نیازهایشان است. طبق توضیحات رسمی آمازون، “با تجربه بدون سرور Bedrock، می توانید به سرعت شروع کنید، FM ها را به صورت خصوصی با داده های خود شخصی سازی کنید، و به راحتی آنها را با استفاده از ابزارها و قابلیت های AWS که با آنها آشنا هستید، ادغام و در برنامه های خود مستقر کنید.”

آمازون برای رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی اعلام کرده است که از ورودی کاربر برای آموزش مدل‌ها استفاده نخواهد کرد.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، در مصاحبه اخیر خود با CNBC، ارزش Bedrock را برای کسب‌وکارها برجسته کرد: «بیشتر شرکت‌ها می‌خواهند از این مدل‌های زبانی بزرگ استفاده کنند، اما مدل‌های واقعا خوب، میلیاردها دلار برای آموزش و سال‌ها صرف می‌کنند، و بیشتر شرکت‌ها نمی‌خواهند. برای عبور از آن بنابراین کاری که آنها می‌خواهند انجام دهند این است که می‌خواهند از یک مدل بنیادی استفاده کنند که در حال حاضر بزرگ و عالی است و سپس توانایی سفارشی کردن آن را برای اهداف خود داشته باشند. و این همان چیزی است که Bedrock است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *